کاربردها و مصارف گوناگون درب‌های ضد آب پلی یورتان در صنایع مختلف

کاربردها و مصارف گوناگون درب‌های ضد آب پلی یورتان در صنایع مختلف

درب ضد آب پلی یورتان توانسته ساخت‌وسازهای ساختمانی را وارد برهه‌ای جدیدی نماید و شرکت بازرگانی سکات به‌عنوان تنها مجری فعال آن در ایران به‌راستی کارایی بی‌نظیری را از این محصول ارائه داده است. با ورود پلی یورتان این متریال باکیفیت به عرصه درب‌های ضد آب، رقیبان دیگری مانند ABS،پلی وود ، PVC و … که زمانی قدرتمندترین عناصر این میدان به شمار می‌رفتند به کناری گذاشته‌شده‌اند. از طرفی طراحی، رنگ‌بندی و … درب‌های قدیمی چوبی و فلزی که توانایی همپایی با دیزاین‌های مدرن امروز را ندارند، به‌راستی نیاز به وجود عنصری تازه‌نفس‌تر مانند پلی یورتان را به‌شدت ابراز می‌دارند. ساختار منحصربه‌فرد این درب‌ها که هیچ نمونه‌ی مشابهی برای آن در این صنعت وجود ندارد، سبب شده امروزه کاربردهای وسیعی را بتوان از این درب‌ها انتظار داشت. در این مطلب می‌کوشیم علاوه بر معرفی بیشتر درب ضد آب پلی یورتان به کاربردهای وسیع آن نیز نیم‌نگاهی بی اندازیم.

سیر صعودی پیشرفت درب‌های ضد آب:

رشد صنعت درب‌های ساختمانی توانست این عرصه را به شکوفایی برساند. این درب‌ها در قالب‌های ابتدایی خود در برابر کمی رطوبت پایداری نشان داده، اما آن‌قدرها که باید ضد آب نبودند. با گذر زمان پیکر این درب‌ها حتی در برابر سهمگین‌ترین نفوذ آب نیز به پایداری لازم رسید، به‌گونه‌ای که اکنون کوچک‌ترین خللی در بافت آن‌ها حتی پس از سال‌ها مجاورت با آب پدیدار نمی‌شود. شاید بتوان سیر صعودی درب‌های ضد آب را از تولد MDF ها تا رسیدنشان به PVC ها و سپس ارتقا رتبه به ABS ها و پلی وود ها دانست و نهایت این رشد و بالندگی را امروزه در درب ضد آب پلی یورتان مشاهده نمود.

این درب‌ها نه‌تنها در مصاف آب، بخارات گرم و هوای شرجی و … مقاوم هستند، بلکه حرارت نیز بر آن‌ها بی‌تأثیر بوده، ازاین‌رو در زمان آتش‌سوزی‌ها شعله‌ور نشده و حریق را گسترش نمی‌دهند. بدین ترتیب زمانی که مبحث کاربردهای درب پلی یورتان به میان می‌آید، نه‌تنها آن‌ها را مناسب مکان‌های نیازمند به شست و شوهای دوره‌ای می‌دانند، بلکه برای فضاهایی که حرارت بالا احتمال آتش‌سوزی را در آنجا ارتقا می‌دهد، نیز پرکاربرد به شمار می‌آورند.

فناوری ساخت درب ضد آب پلی یورتان:

وقتی ادعا می‌شود، محصولی قادر است، کاربردی ورای آنچه نمونه‌های مشابه عرضه می‌نمایند را ارائه دهد، به حتم ساختار متفاوت آن موردتوجه همگان قرار می‌گیرد. حذف هرگونه چوب یا لایه‌های ضد آب و اختصاص یک بافت یکپارچه به پلی یورتان سبب شده این دست‌ساخته شرکت بازرگانی سکات بتواند، عدم خوردگی را حتی در مجاورت آب نیز بروز دهد. درب‌های معروف ضد آب موجود در بازار از یک مغزی چوبی باروکش یا رنگ ضد آب ساخته می‌شوند که این امر به‌مرورزمان باعث نابودی رویه و رنگ‌شده و زمینه تخریب بافت اصلی درب را فراهم می‌سازد.

این در حالی است که درب ضد آب پلی یورتان فاقد هرگونه روکشی بوده و تماماً وام‌دار پلی یورتان در بخش‌های مختلفش از هسته تا رویه است. وجود هسته مرکزی پلی یورتان، ابزارهای و ماشین‌آلات پیشرفته در ساخت، ترکیب پلیمرهای قدرتمند و … توانسته این درب‌ها را دارای شاخصه‌های ارزشمندی مانند عایق صوت، دوستدار محیط‌ زیست، سطحی یکپارچه و بدون خلل و … نماید که تحمل هرگونه فشار، ضربه و تنش رادارند.

کاربردهای درب ضد آب پلی یورتان:

اگر بخواهیم کاربردهای درب ضد آب پلی یورتان را فقط مصارفی چون درب حمام، استخر، سونا و … بدانیم به‌راستی در حق آن کوتاهی نموده‌ایم. اگرچه حضوری پایدار در این عرصه‌ها آن‌هم پس از سال‌های متمادی، بی مشکل خود افتخاری بزرگ محسوب می‌شود، اما کاربردهایی فراتر از این را برای درب‌های پلی یورتان برمی‌شمارند که میتوان از آن بعنوان درب اصلی ساختمان و دربهای اتاقی برای ایجاد نمای بصری یکپارچه با دکوراسیون داخلی نیز استفاده کرد

 

جهت دریافت نمایندگی و خرید محصولات با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up