ایده پردازی‌های جذاب در ساختمان به مدد گچ‌بری پیش‌ساخته پلی یورتان

آشنایی با سبک‌های مطرح و نقش گچ‌بری پیش‌ساخته پلی یورتان در آن‌ها:

گچ‌بری پیش‌ساخته پلی یورتان

وجود انواع مختلفی از این گچ‌بری‌ها در قالب سرستون، گلویی، ستون و … که همگی می‌توانند پتینه کاری‌ها و کنده‌کاری‌های زیبا را به بستر خود دعوت نمایند، سبب رونق روزافزون این ابزار در انواع سبک‌ها گشته است. در ادامه سعی می‌کنیم شمارا با سبک‌های مختلف طراحی داخلی که پلی یورتان در آن خوب ظاهر می‌شود، بیشتر آشنا نماییم.

اگر بخواهیم به حوزه سبک‌های قابل‌اجرا در دکوراسیون داخلی به‌صورت تخصصی بپردازم با انبوهی مدل و طرح مواجه می‌شویم. توصیف و تعریف سبک‌ها چالشی بزرگ است، ازاین‌رو انتخاب بهترین و مناسب‌ترین عناصر نیز برای آن‌ها مبحثی تأمل‌برانگیز می‌باشد. نقطه شروع خود را می‌توان از آشنایی بیشتر بر روی سبک‌ها معماری آغاز نمود و سپس برای تکمیل، نیم‌نگاهی به عناصر سودمند هر طرح انداخت. گچ‌بری پیش‌ساخته پلی یورتان توانسته با نرمی و انعطاف بالا در هر سبکی توانمند ظاهر شود و انواع سبک‌های محبوب را به‌راحتی پوشش دهد.

  • سبک مدرن و سادگی آن:

اگر قرار است المان‌های مدرن را بر فضا حاکم سازید، سادگی اولین عنصری است که باید بدان توجه نمایید. گچ‌بری پلی اورتان برای سازگاری با چنین طرحی از خطوط تمیز و واضح و فاقد هرگونه طراحی اضافه و شلوغ بهره می‌برد. اگرچه رنگ‌آمیزی خود را شفاف و براق انتخاب می‌کند، اما سادگی در تمامی بخش‌های گچ‌بری ملموس و قابل‌مشاهده است.

  • سبک معاصر و سیالی آن:

افرادی که سادگی دیزاین های مدرن مسحورشان ساخته اما به طراحی کمی آزادانه‌تر و مناسب با رویدادهای روز تمایل دارند، از سبک معاصر پیروی می‌کنند. بدین ترتیب می‌توان در طراحی گچ‌بری پیش‌ساخته پلی یورتان مناسب چنین فضاهایی بسیاری از المان‌های سبک مدرن را یافت. ولی در برخی موارد نیز طراحی سیال‌تر، جاری و ترکیبی از مدرنیته و آزادی عمل را مشاهده نمود.

  • سبک مینیمالیستی و حس کارایی آن:

در این نوع سبک نیز بازهم مدرنیته نقش مهمی دارد، زیرا با نگاهی به این سبک آن را همان دیزاین مدرن اما بازهم ساده‌تر و تمیزتر می‌یابیم. کارایی سبک مینیمالیستی بسیار مهم بوده و برای رسیدن به چنین مطلوبی تمامی مؤلفه‌های اضافی حذف می‌گردد. آنچه در این سبک خودنمایی می‌کند پالت رنگی خنثی و بی‌روح اما کاملاً مفهومی است.

  • سبک اسکاندیناوی و پالت رنگ تمام سفید آن:

طراحی در این نوع سبک به المان‌هایی ساده خلاصه می‌شود. ازاین‌رو برای انتخاب نوع گچ‌بری پیش‌ساخته پلی یورتان مناسب سبک اسکاندیناوی راه پرفرازونشیبی در مقابل ندارید. هنر به‌کاررفته در این سبک از ترکیب عناصر طبیعی، اکسسوری هایی کاربردی و دکورهایی بی‌غل‌وغش پیروی می‌کند. بدین ترتیب گچ‌بری نیز از این سبک طراحی، تبعیت نموده و پیگیر و دنباله‌روی آن سادگی را به همراه پالت رنگی عموماً سفید یکدست، برای خود برمی‌گزیند.

  • سبک سنتی و انواع بافت‌های به‌کاررفته در آن:

جزئیات فراوان، پالت‌های رنگی غنی، قطعات جانبی پرتعداد از ویژگی‌های بارز گچ‌بری‌های مناسب با چنین سبکی است. دیزاین‌های سنتی تا حد امکان شلوغ و متنوع هستند و الگوها و بافت‌های فراوان با لایه‌های متعدد و نقش‌های پررنگ در آن‌ها جایگاهی عالی دارند. شما تا می‌توانید قادر هستید، خطوط منحنی را در سبک سنتی به خدمت بگیرید و با این رویکرد به طراحی خود عمق دهید.

  • سبک فرانسوی و رنگ‌های گرم و خاکی آن:

زرق‌وبرق در سبک طراحی فرانسوی نیز به چشم می‌خورد. تن‌های رنگی نرم، گرم و پرحرارت این سبک را متمایز ساخته‌اند. رنگ‌هایی مانند قرمز، زرد، طلایی و … در آن پراستفاده می‌باشند. بدین ترتیب گچ‌بری پیش‌ساخته پلی اورتان مناسب چنین فضاهایی نیز تحت تأثیر این رنگ‌ها و درخشش آن‌ها قرار می‌گیرد و تجملاتی ظاهر می‌شود.

چگونگی نصب گچ‌بری پیش‌ساخته پلی یورتان:

شرکت بازرگانی سکات رسالت تولید، اجرا و نصب گچ‌بری پیش‌ساخته پلی یورتان را برعهده‌گرفته است. باآنکه متخصصان این مجموعه همیشه در خدمت‌رسانی حاضر هستند، اما به علت سادگی مراحل اجرای این سازه می‌توانید، خود نیز به نصب آن اقدام نمایید. برای نصب فقط کافی است، موقعیت قرارگیری گچ‌بری را به‌صورت دقیق به مدد خط‌کش بر روی دیوار ترسیم نمایید و با یک اره دستی ابزار را به‌اندازه مناسب برش دهید. چسب ماستیک می‌تواند ابزار را در جای خود محکم نماید. درنهایت به‌منظور تمیزی کاری، درزها مجدداً با چسب پر می‌شوند. سپس عملیات رنگ کاری بر روی آن‌ها به اجرا درمی‌آید وبرای ماندگاری بیشتر از میخ های بسیار ریز استفاده میشود و با همان چسب کاری اصولی تا سال‌ها بدون افت کیفیت در جای خود فیکس می‌گردد.

 

جهت دریافت نمایندگی و خرید محصولات با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up