درب ضد سرقت و چگونگی حضور پلی یورتان در این حوزه

درب ضد سرقت پلی یورتان

امروزه ایران توانسته درزمینه‌ی تولید درب‌های ضد سرقت عالی عمل نماید و ورود درب‌های ضد آب پلی یورتان به این حوزه توسط برند بازرگانی سکات سبب شده، مقاومتی چندین برابری را از این درب‌ها شاهد باشیم. درب‌های ضد سرقت ایرانی در حال حاضر به چنین جایگاهی نائل شده‌اند که قابل قیاس با نمونه‌های خارجی بوده و حتی از بسیاری جهات بر آن‌ها برتری دارند. تنوع طرح و رنگ، قیمت به‌صرفه‌تر، کیفیت خوب و … از شاخصه‌های اصلی این درب‌ها است، حال‌آنکه اگر پلی یورتان را نیز به ساختار کلی آن‌ها بی افزاییم، امکان نفوذ هر عاملی را به درب‌ها صفر نموده‌ایم. در حال حاضر درب‌های ضد آب پلی یورتان به علت ویژگی‌هایی چون ضد آب، ضد برش، ضد اسید و … شناخته‌شده‌اند، بدین ترتیب استفاده از این متریال در ساخت درب‌های ضد سرقت که استحکام و پایداری در آن‌ها حرف اول را می‌زند، بسیار مناسب است.

 

 

ویژگی‌های مختلف درب‌های ضد سرقت:

انتظار می‌رود با روش تولیدی که برای ساخت درب‌های ضد سرقت انتخاب‌شده است، آن‌ها را در برابر هرگونه فشار، برش، ضربه و … مقاوم بیابیم و رنگ پلی‌استر به‌کاررفته در آن‌ها را ازنظر زیبایی موردقبول بدانیم. ولی باکمی مقایسه بین این درب‌ها و درب‌های ضد آب پلی یورتان به این نتیجه می‌رسیم که وجود یک ساختار یکپارچه و عدم وجود رویه پی وی سی در بافت اصلی درب، پلی یورتان ها را به‌راستی در برابر وقوع حوادثی مانند آتش‌سوزی و زلزله نیز مستحکم‌تر ساخته چه برسد در برابر ورود سارقان که سعی دارند با ایجاد برش، مته‌کاری و … به شکستن و تخریب درب‌ها و ورود به ساختمان‌ها بپردازند. درب‌های پلی یورتان یک بافت منسجم دارند که سبب شده، تمامی ویژگی‌های موجود در درب‌های ضد سرقت رایج بازار به طرزی ارتقا یافته تر در آن‌ها ظهور یابد و بدین ترتیب پرقدرت‌تر در این حوزه ظاهر شوند.

درب‌های ضد سرقت از تزریق موادی مستحکم به‌عنوان لایه داخلی و رنگ‌هایی ضد رطوبت به‌منظور ممانعت از آسیب به بافت درب ساخته‌شده‌اند که همگی آن‌ها نمی‌توانند به پایداری پلی یورتان و تاب آوریش در برابر هرگونه عوامل مخرب مانند حرارت، فشار، ضربه و … برسند.

میزان امنیت درب‌های ضد سرقت:

اگر درب‌های ضد سرقت خود را به دوام و ماندگاری پلی یورتان واگذار نمایید، به حتم می‌توانید بر امنیت آن‌ها حساب بازکنید و در طولانی‌مدت منزلتان را ترک نموده، بدون آنکه نگران ورود سارقان بدانجا باشید. مستحکم‌ترین درب‌های ضد سرقت تمامی توانایی خود را به قفل‌های قوی و محکم خود وابسته‌اند و بدون آن‌ها عملکرد محافظتی چندانی ندارند. حال‌آنکه درب‌های ضد آب پلی یورتان استفاده‌شده در قالب درب ضد سرقت خود به‌تنهایی قادر هستند، مانند فولاد پیکری استوار را در برابر سارقان به نمایش بگذارند و با بافتی که خللی در آن ایجاد نمی‌شود، مانع ورود آن‌ها گردند.

شرکت بازرگانی سکات امروزه می‌کوشد تا با تزریق پلی یورتان به درب‌های ضد سرقت به‌راستی آن‌ها را به عاملی بازدارنده تبدیل نماید. استفاده از متریال پلی یورتان ایده‌ای جدید است که باپشتکاری وصف‌ناپذیر اکنون توسط این شرکت پیگیری می‌شود. ازاین‌رو درب‌های این مجموعه در هر عرصه‌ای توانمند هستند. صحنه‌های پر رطوبت و دارای بخارهای داغ مانند سنا، آشپزخانه‌های صنعتی و … را تاب آورده و برودت و گرمای شدید مناطق مختلف جوی را به جان می‌پذیرند و اکنون نیز در عرصه درب‌های ضد سرقت به‌راستی حرف‌های نوی برای گفتن دارند.

ویژگی‌های درب‌های ضد سرقت موجود در بازار و قیاس آن‌ها با درب پلی یورتان:

در ادامه سعی می‌کنیم به ویژگی‌های شاخص درب‌های ضد سرقت نیم‌نگاهی بی اندازیم و در این حین برتری‌های درب‌های ضد آب و ضد سرقت پلی یورتان را نیز معرفی نماییم و سپس انتخاب را بر عهده شما بگذاریم تا هر یک را که تمایل داشتید گزینش نمایید.

  • رویه درب‌های ضد سرقت:

رویه اغلب درب‌های ضد سرقت موجود در بازار از جنس MDF هستند که این امر آن‌ها را در برابر رطوبت و عوامل جوی آسیب‌پذیر می‌سازد. حال‌آنکه درب‌های پلی یورتان در رویه و بافت داخلی هر دو از پلیمر پلی یورتان بهره برده‌اند، ازاین‌رو است که حتی پس از گذشت مدت‌ها بازهم آسیب‌ناپذیر می‌مانند.

  • جنس مواد اولیه داخلی درب‌های ضد سرقت:

یک‌تکه فلز در داخل درب قرارگرفته و روی آن ام‌دی‌اف تحت‌فشار پرس می‌شود و بافت درب ضد سرقت را پدید می‌آورد که همین وجود لایه‌های متعدد سبب شده، پس از گذر زمان احتمال نفوذ حشرات، رطوبت، مواد اسیدی و قلیایی و … به بافت درب وجود داشته باشد و زمینه خردگی، پوسیدگی، ترک و … آن را فراهم سازد. حال‌آنکه درب‌های ضد آب پلی یورتان و ضد سرقت ساخته‌شده با این متریال می‌توانند حتی در بدترین شرایط آب و هوایی دوام آورده و مانند روز اول به کارکرد خوب خود ادامه دهند.

  • درب دو لنگه ضد سرقت:

درب‌های دو لنگه ضد سرقت هم نصب سخت‌تری را به جریان عرضه می‌کنند و هم امنیت پایین‌تری را به دارندگان خود، ازاین‌رو به مالکان ساختمان‌ها با دهانه وسیع‌تر و نیازمند به احداث درب دو لنگه پیشنهاد می‌شود که از درب‌های پلی یورتان که شرایط اجرای یکسانی را در هر حالت ارائه می‌دهند، استفاده کنند و در همین حین از مقاومت عالی آن‌ها نیز بهره‌مند شوند.

 

جهت دریافت نمایندگی و خرید محصولات با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

keyboard_arrow_up